У Хмельницькому на майдані Незалежності хмельничани затамовували подих від неймовірних трюків на мотоциклах і автомобілях. Десанти розбивали об голови скляні пляшки та стрибали у вогонь. А всі охочі ласували солдатською кашею.
- Дрифт-стант шоу ми влаштовуємо у Хмельницькому вже втретє. Цьогорічною новинкою є залучення дрифт-автомобілів, - каже організатор заходу Олександр Вербицький. - Основна мета цього проекту – закликати молодь не ходити вулицям, а займатися спортом. Нехай це не буде авто-, мото-, а будь-який інший.
Учасники шоу – це спортсмени зі світовим ім’ям, чемпіони, які виступають на Україні та у Європі. Спортсмени на двох автомобілях та двох мотоциклах ганяли майданом, скрипіли покришки та йшов дим з-під коліс. Настрій глядачів піднімали запальні піджеки та драйвова музика.
- Я і моя команди приїхали до Хмельницького для того, щоб виступити перед жителями міста, - каже триразовий чемпіон України з дрифтингу Олександр Гринчук з Одеси. – Нас сьогодні трохи підвела погода, оскільки набагато легше працювати на сухому асфальті. Так було б більш видовищно і ефектно, тому що було б більше диму. Але для нас головне – вразити публіку.
Команда механіків перевіряє автомобілі між кожними заїздами – від цього, у першу чергу, залежить безпека водія та глядачів.
- Зазвичай, протягом десятихвилинного заїзду у нас стираються дві покришки вартістю по чотириста доларів кожна. Цього разу нам не вдасться їх стерти аж дві через мокрий асфальт, - каже Олександр Гринчук.
- Добре, що сьогодні не спекотно – автомобіль «не напрягається», - каже віце-чемпіон України 2009 та 2011 років, чемпіон України 2010 року Михайло Капітула.
Михайло Капітула виступав разом з Романом Кадировим.
- Ми пропагуємо правильне водіння у екстремальних умовах для того, щоб люди не боялися екстренних ситуацій. У житті буває багато таких умов на дорозі, де потрібно вміти контролювати автомобіль. Не потрібно боятися - вихід є з будь-якої екстренної ситуації, - каже Роман Кадиров.
Стантрайдінг – це для мене вже не просто захоплення, а справжній спорт, яким я займаюся близько десяти років, - каже стантрайдер, учасник телешоу «Україна має талант» Андрій Головня з Києва. – Тоді ми тільки бавилися, але потім у нас навіть з’явилися учні. Протягом цього часу у мене вже є прихильники, які пишуть мені у соцмережах, питають про підготовку мотоциклів, просять провести спільні тренування.
Спотрсмени оснащують мотоцикли за власний рахунок. Але є у них і спонсори.
- Стантрайдінг – це один з найдешевших видів мотоспорту, оскільки мотокрос та шосейно-кільцеві гонки набагато дорожчі, - каже Андрій Головня. - Одне шоу нам обходиться у дві сотні доларів, а шосейно-кільцеві гонки вдвічі дорожчі.
- Я дуже часто їжджу на автомобілях. Але зараз відчуття – це просто кайф! Це не передати словами! Це потрібно спробувати! Це дуже класно! Навіть, коли я стрибала з парашутом, такого не відчувала. Страшно зовсім не було. Я повністю довірилася водію,– каже Вікторія Боднаровська (19)
Найвідважніші глядачі брали активну участь у шоу – їздили разом з гонщиками та були живими перешкодами, навколо яких вони кружляли
Десанти продемонстрували, як вони вміють головами розбивати скляні пляшки, а руками цеглу, володіти холодною зброєю і бойовим мистецтвом та навіть розбивати торсом палаючий лист шиферу
Ми сьогодні прийшли на шоу з татом. Мені найбільше сподобалося, як мотоцикліст їхав, стоячи на мотоциклі, - каже Олександр Іванов (11), який щойно отримав з рук гонщика Оленсандра Гринчука плакат з його автографом
Наприкінці шоу всі охочі змогли взяти автографи, сфотографуватися з усіма його учасниками та поласувати смачною солдатською кашею з хлібом і чаєм.
Організатори обіцяють не зупинятися, а влаштувати у наступному році ще драйвовіше шоу для хмельничан.
За матеріалами vsim.ua